KREMACJA

Do poddania ciała zmarłej osoby kremacji, konieczne jest przedłożenie oryginału odpisu skróconego aktu zgonu oraz pisemnej woli zmarłego lub najbliższego członka rodziny. Koszty wykonanych przez nas usług oraz pogrzebu kredytujemy w ramach tak zwanego zasiłku pogrzebowego ZUS (ZUS, KRS, PZU). Oferujemy także wyjątkowo niskie ceny dzięki czemu bliscy zmarłego nie muszą obawiać się wygórowanych kosztów organizacji pochówku.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z pochówku

rodzaje urn

Dostępne rodzaje urn pogrzebowych

Urny biodegradowalne

wykonane z ekologicznych materiałów, które mogą ulec biodegradacji. Tego typu urny wykonywane są między innymi z celulozy – z myślą o pochówkach w miejscach wrażliwych ekologicznie. Aktualnie zdecydowana większość cmentarzy nakazuje korzystania właśnie z urn biodegradowalnych.

Urny metalowe

niezwykle odporne na wszelkie działania atmosferyczne i upływ czasu. Wśród nich znajdują się zarówno urny klasyczne jak i te o wiele bardziej zdobione z akcentami złota i eleganckimi okuciami.

Urny drewniane

Drewniane urny również są dostępne w różnych kształtach. Wykonane są z twardego drewna, dębiny, które są polakierowane na różne kolory. Posiadamy zarówno urny kopułowe lub małej trumienki.

Urny kamienne

Urny kamienne charakteryzują się dużą oryginalnością i niepowtarzalnością swoich wzorów, ponieważ kamień taki jak onyks, marmur, granit posiadają różne wzory i struktury. Posiadamy tego rodzaju urny w różnych kształtach takich jak: wazon, prostopadłościanu, kula, księga.

Urny mosiężne i szklane

Urny wykonane z mosiądzu są pięknie zdobione a ich faktura pozwala na wykonanie grawerów na ich powierzchni. Posiadamy także w swojej ofercie urny szklane, które wyróżniają się swoją niepowtarzalną elegancją. Wykonane na nich wzory mogą być gładkie, matowe lub lśniące.

Kompozytowe urny pogrzebowe

wykonane są z niejednorodnego materiału złożonego z kamienia i żywicy, która po utwardzeniu jest nietopliwa i nierozpuszczalna. Charakteryzuje się wodoszczelnością oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz większości substancji chemicznych. Żywica zwiększa także wytrzymałość materiałów na uszkodzenia mechaniczne.

Etapy kremacji

Kremacja oraz pochówek odbywają się dwuetapowo. Nasz zakład oferuję najnowocześniejszy system pochówku urnowego, który umożliwia godną prezentacje podczas ceremonii pogrzebowej.​

Rodzina zlecając naszemu zakładowi pogrzebowemu usługę kremacji ciała zmarłego, podejmuję decyzję jaką wybrać trumnę do tego procesu. Najczęściej wybierane są trumny kartonowe lub drewniane (zazwyczaj sosnowe) niepolakierowane, ze względu na fakt, iż musza spełniać odpowiednie wymogi. W procesie kremacyjnym trumny z ciałem zmarłego, pod wpływem wysokiej temperatury, dym przedostaje się do atmosfery. W związku z tym weszły w życie standardy kremacyjne nakazujące używania tak zwanych trumien ekologicznych, aby zapobiec zanieczyszczeniu środowiska.

Ceremonia

Pierwszym etapem jest ceremonia pożegnalna, która może być zorganizowana zarówno w krematorium, jak i w rodzinnej parafii. Msza w intencji zmarłego odbywa się bezpośrednio przed spaleniem.

Pochówek

Kolejny etap rozpoczyna się od przewozu samochodem pogrzebowym. Następnie ma miejsce godna reprezentacja podczas pożegnania, pochówek urny z prochami oraz ceremonia pogrzebowa.

Projekt i wdrożenie strony 11STUDIO.pl